Ім'я запозичене з тюркських мов, походить від слова "арслан": лев.

Маленький Руслан емоційний, непостійний у бажаннях, примхливий і трохи хитрий. Любить, щоб його хвалили, і подовгу дується, якщо не зауважують його гарних справ.

Нерідко це самозакохана людина. Популярність будь-яким чином - один зі способів самоствердження Руслана. Наполеглива праця, за яку колись, у майбутньому, може бути гарна винагорода, - це не для Руслана. Йому потрібно все зараз, йому потрібна швидка популярність - щоб його впізнавали на вулицях, писали про нього в газетах. Можливо, тому він тяжіє до артистичної й політичної діяльності. Прагнення виділитися, не бути таким, як всі, проявляється в готовності Руслана виступати по радіо, давати інтерв'ю, зробити в остаточному підсумку своє ім'я популярним. Для Руслана й дружина - одна з можливостей самоствердитися.

Вона неодмінно повинна бути гарною, стрункої, мати такі зовнішні дані, щоб її поява в будь-якій кампанії припиняла розмови й викликала загальне замилування. Разом з тим Руслан ревнивий.

Якщо увага чоловіків до його дружини стає, на його погляд, надмірною, він може розлютити й, незважаючи на правила пристойності, ґрунтовно зіпсувати вечір. У шлюбі бувають двічі (виключення досить рідкі). Любить дітей і батьків. Любов ця, щоправда, позбавлена самозречення, Руслан, скоріше, задовольняє не потреуа дитини в батьківській увазі, а свою потребу в прояві батьківських почуттів.

Трохи ледачий, бридливий. Любить випити. Ризик стати алкоголіком оцінюється як невисокий. Дуже пунктуальний.