Це людина рідкої цілеспрямованості, хоча все її життя начебто б проходить у перегонах і суєті, оскільки ніщо людське їй не чуже. Робить враження легковажної особи, з якої нічого путнього не вийде. Але здивує будь-якого свого однокласника, що зустрівся з нею через пару десятків років, тому що на той час Роза, цілком можливо, захистить дисертацію.

Розі в значній мірі властива мімікрія. Пристосовуючись до обставин, вона так звикає до ролі, що починає жити в цій ролі. Якість ця особливо характерна для "літніх" жінок. При першому знайомстві Роза звичайно всіх зачаровує, вона миловидна й має успіх у чоловіків. Різко відрізняються від "літніх" "зимові", зокрема, грудневі Рози - вони занадто прямолінійні, щоб так пристосовуватися до ситуації, лицедійство їм мало вдається. Роза - непоганий психолог, прагнучий пізнати людину, але що стосується чоловічої статі - сама вигадує собі ідеал і закохується в нього, не бачачи в реальному чоловіку недоліків. Можливо, саме тому шлюб її буває вдалим. Є в Рози один "пунктик" - любов до порядку, яким вона просто одержима, і здатна повністю розчаруватися в людині, не поділяючій її пристрасті. Вона талановита, працьовита й домагається життєвого успіху.

Серед жінок із цим ім'ям є прекрасні педагоги, перекладачі, художники, артисти, журналісти. Віддаючись цілком професії, вона одночасно ростить дивовижних дітей, вражаючи навколишніх своєю хазяйновитістю.

На жаль, до старості позначаються перевантаження й Рози отримують масу хвороб. Їхнє слабке місце - серце, нервова система, ноги.