Ім'я має давньогрецьке походження й означає а перекладі "покірна, поступлива, легка".

У дитинстві Раїса опиняється завжди в гущавині всіх дитячих забав і ігор, вона як би поєднує навколо себе хлопців, змушує їх згуртуватися, забути всі образи й зайнятися спільною справою. Якщо Раїса опиниться осторонь від такого товариства, то воно може перетворитися у звичайну групу дітей. Їй властиві почуття впевненості в собі, самостійність у прийнятті рішень, здатність постояти за себе рішучими діями. До людей ставиться доброзичливо, на життя дивиться тверезо. Не прощає образу й назавжди припиняє всі відносини. В особистих відносинах з людиною розраховує на віддачу з її боку, рівноцінну витраченим неї емоціям і силам.

У сімейних відносинах Раїса чесна, їй неприємно навіть у думках обдурити близьку людину, у чомусь схитрувати. Неправду вічуває відразу. Їй досить одного погляду, щоб зрозуміти, що трапилося щось погане. Виявить неабияку мужність" буде спокійно триматися, не доводячи ситуацію до сліз і скандалів. У неприємних ситуаціях Раїса прибігає до єдиного вираження своїх почуттів- мовчання.

Якщо ж у сімейних відносинах все добре, то й Раїса вся сяє й світиться. Справи в неї йдуть блискуче. Вона ладить із усіма родичами. Особливо їй подобається робити покупки для всієї родини, і це їй вдається зробити особливо добре. У компанії поводиться розкуто й весело, любить співати пісні.