Ім'я давньогрецького походження, буквальний переклад: Зевсова сила.

Володіють терплячим, спокійним, дуже добрим характером. Вони покладливі, люблять тварин, добре вчаться в школі. Це дуже цілеспрямовані й сумлінні люди й ніколи не обіцяють того, що не можуть зробити. Дуже віддані батькам, завжди піклуються про них.

Обирають професії артиста, лікаря, інженера, архітектора, закрійника. Гарні сім'янини, у всьому уступають своїм дружинам, майже ніколи не сваряться. Народжуються хлопчики, більше прив'язані до батьків, чим до матері. У них завжди багато відданих друзів. Захоплюються живописом. "Зимові" - складні люди, вони вперті, люблять сперечатися з будь-якого приводу - їхнім товаришам по службі доводиться нелегко. "Весняні" - недовірливі й вразливі, приймають все близко до серця. Повільні в роботі, але акуратні й точні, не терплять, коли їх підганяють. Ранком люблять повалятися в постелі. Їхнє захоплення - шахи. Люблять затівати з дітьми різні ігри, які самі придумують. Деякі женяться пізно через свою нерішучість і непевність.

Історія появи цього імені починається від давньогрецького слова "зенобіос", що означає "Зевс" і "біос", тобто життя. Ім'я Зіновій має значення "богоугодно живучий". До Русі ім'я потрапило з Візантії. Святий заступник імені - свяшенномученик Зіновій. Він і його сестра Зіновія народилися в м. Егеї, залишилися сиротами, потім роздали все своє багатство бідним і стали служити Господові.

Зіновій одержав від Бога чудесний дарунок - зціляти хворих. Християни обрали його єпископом. Але в часи Діоклетіанового гоніння святий Зіновій загинув. Це було в 285 році, у цей же час загинула і його сестра, що добровільно пішла на загибель слідом за своїм братом.