Розмовна форма імені Аполлінарія. Походить від імені давньогрецького Бога сонця Аполлона.

Серед своїх друзів Поліна особливо виділяється своєю доброзичливістю, чуйністю, безкорисливістю. Вона завжди готова приголубити скривджену подружку, заспокоїти маля, поспівчувати захворілій бабусі. Почуття заздрості їй не знайоме - буде радуватися разом з усіма.

У Поліні вистачає любові на близьких людей, на всіх звіринок, на все живе, що перебуває поруч. Вона може допомогти вчителям, ніколи не скривдить своїх друзів. Доросла Поліна в справах докладна й надійна, береться за будь-яку роботу. Не забуває й про свій зовнішній вигляд. Здатна сама собі зшити гарне плаття. У заміжжі дуже терпимо ставиться до вільностей чоловіка, буде навіть намагатися знайти йому виправдання.

Інтереси родини для неї вище всього. Вона не прагне зробити службову кар'єру, одержати престижну спеціальність. Завжди намагається знайти роботу ближче до будинку, щоб була можливість заскочити додому в обідню перерву й перевірити, чим займаються діти.

Після роботи поспішає скоріше до своїх домашніх справ. Поліна - чудова мати. Багато уваги приділяє дітям, завжди в курсі їхніх справ, активно відвідує батьківські збори, радиться із учителями, як краще займатися вихованням своїх дітей.