Ім'я походить від грецького слова Нінос - так кликали засновника Ассірійської держави, таку ж назву носила столиця Ассирії.

У дитинстві Ніна вперта, не завжди може стримувати свої почуття, не прислухається до порад і застережень старших. Щоб домогтися якоїсь мети, може виявити завидну завзятість. Здатна захистити більш слабкого однолітка й застосувати при цьому навіть силу.

Учиться добре, почуття самолюбства не дозволяє бути серед відстаючих. З віком стає помітною педантичність у питаннях власної честі. Ніна загострено сприймає шушукання бабусь у подвір'ї, для неї важлива думка друзів про її поведінку. Зі своїми ровесниками підтримує нормальні стосунки, хоча буває часом зайво претензійна й повчальна. Одержавши спеціальність, Ніна завжди стає особливо відповідальним працівником, що пунктуально виконує будь-яке завдання. Здатна бути чарівною в службовій обстановці. Для Ніни, що володіє безліччю позитивних якостей, не важко знайти собі в чоловіки гарну людину.

Ніна прагне зробити свою родину ідеальною й у цьому своєму прагненні проявляє іноді занадто багато ретельності й наполегливості. Діти починають страждати від того, що, крім гарного навчання, від них вимагають відвідувати всілякі гуртки й секції. Починає чіплятися до чоловіка, уважаючи, що в роботах по дому він недостатньо енергійний. Ніна - чудова господарка, здатна виконати будь-яку роботу.