Ім'ям Данута (Дана) називають дітей у Польщі та Чехії. Означає воно: Богиня місяця.

У раннім дитинстві Дана часто хворіє (особливо народжена навесні), у неї слабке горло, нескінченні хвороби роблять дівчинку дратівливою. Батькам Дана доставляє багато турбот своїм бешкетництвом - це справжній паливода, недарма вона дружить в основному із хлопчиками, навіть стрижка в неї хлоп'яча; кіски, бантики - не її стиль.

Вона смілива, спортивна, буває різкою, не проти зло пожартувати над тим, хто їй не по душі. Швидко й легко сходиться з людьми й без жалю розходиться. "Зимові" - уперті, рішучі, уміють постояти за себе, ласуни. Вони чуттєві й влюбливі, під впливом емоцій часто чинять необачно, але ніколи ні про що не жалкують. Вони довго перебирають наречених і в результаті виходять заміж невдало.

Втім у шлюбі везе тільки тим з них, хто народився літом -вони терпиміші й м'якші. "Осінні" ж - дуже розважливі й прагматичні й роблять непогану кар'єру.

Данута любить веселі компанії, вона, що називається, "душу товариства", заводила, але в застіллі віддає перевагу вину й шампанському.

Серед тих, кого кличуть Данутою, можна зустріти програмістів і бухгалтерів, слідчих і кулінарів, учителів музики й перукарів.