Ім'я походить від латинського слова "валео", що означає "бути здоровим".

Характер Валерія з раннього дитинства доставляє батькам багато хвилювань. Валерій любить рухливі ігри, із задоволенням бігає, лазає по деревах. Для гостроти відчуттів він може перебігти дорогу перед машиною, уночі відправитися в яке-небудь глухе місце в надії зустріти там примару. Такі забави Валерія можуть викликати в батьків головний біль і прискорене серцебиття.

Книги Валерій любить читати відповідні свої неспокійній натурі. Йому подобаються пригоди й фантастика. Валерій - улюбленець батька. З матір'ю відносини рівні. Він вислухує всі її наставляння, не сперечається, але наставляння її виконує не завжди.

У більш старшому віці Валерій наполегливий, серйозно підходить до вибору спеціальності. Має схильність до професій, які дадуть йому можливість поїздити по світу. Валерій легко вступає в контакт із незнайомими людьми. У нього міцна психіка й відсутні які-небудь комплекси в поводженні. Валерій захоплюється спортом. Віддає перевагу єдиноборствам. Йому подобаються роботи в городі й саду. Не відмовиться від можливості мати дачну ділянку, щоб можна було виростити щось своїми руками. Валерієві подобається ходити на закупи по магазинах і на базар.

Ретельно підходить до вибору майбутньої дружини. Валерієві потрібна жінка з багатим духовним світом, акуратна й охайна в побуті. Пошуки супутниці можуть бути тривалими. Не всі дівчини здатні витримати такий відбір, і самі відмовляються від подальших зустрічей, не дочекавшись швидкого рішення. У шлюбі Валерій однолюб і сильно прив'язаний до дружини. З великою ніжністю ставиться до дітей. Не допускає до себе зневажливого відношення. Завжди розраховує хоча б на невелику частку щирої уваги до себе.