Грецьке ім'я Памфіл означає "загальний улюбленець".

Памфіл в дитинстві є об'єктом надмірної поіки своїх батьків, які хочуть захистити його від труднощів, проблем і негараздів, що робить їх сина інфантильним і нерішучим. Памфіл страждає від подібного стилю виховання, прагне стати більш сильним і незалежним. Нерідко трапляється так, що у Памфіла виникає безліч комплексів, які заважають йому в дорослому житті. Він дуже хоче, щоб його вважали самостійним, твердим, наполегливим. Його ж справжня натура стає таємницею для оточуючих, Памфіл ховає її глибоко всередині. Йому досить важко заводити друзів і будувати близькі стосунки. На жаль, недоброзичливці у нього є майже завжди, так як він нерідко принижує тих, хто знаходиться поруч, самостверджуючись за їхній рахунок.

Панфіл наділений розвиненою уявою, гострим недобрим розумом, який робить його чудовим критиком. Памфіл дуже любить давати поради, при цьому потай насолоджуючись чужими нещастями. Іноді це властивість може штовхнути Памфіла на шлях свар і скандалів заради власного задоволення. При цьому він має здатність жваво співчувати і співпереживати тим, кому сам же Памфіл доставив неприємності, — і це приваблює до нього людей, змушуючи їх знову переносити від Панфіла всякі капості.

Кохання та шлюб

Памфіл патологічно ревнивий, так як не впевнений в собі. Часом він поводиться, ніби дитина, якій постійно потрібна увага і турбота. Памфілу необхідно усвідомлювати, що його обраниця щира і дійсно його любить, але його поведінка показує лише його егоїзм і інфантильність. Подібний стан речей набридне рано чи пізно, тому Памфіл часто залишається один. Якщо він одружується, то досить пізно, причому, головним якістю його нареченої має бути ангельське терпіння. Дружина Памфіла повинна буде ставитися до свого чоловіка, як до примхливого і розпещеному дитині, що ніяк не зміцнює шлюб. Розлучення-цілком передбачувана подія для Памфіла, яке він переживає дуже болісно.