Перекладається як "фіалочка" .

Віолета - смілива й мужня жінка, ці риси помітні вже в маленькій Віолеті. Вона непосидюща, уперта й рішуча. Якщо скривдить кого-небудь, нізащо не попросить вибачення, навіть якщо буде розуміти, що неправа. Вона рано стає самостійною.

Доросла Віолета - емоційна, але така ж уперта й рішуча, як і в дитинстві. Любить ранком поспати, вона "сова". Старанна, але добре робить тільки те, до чого в неї лежить душа. У неї відмінний смак, вона завжди нестандартно одягнена, фасони своїх туалетів часто придумує сама. Віолети - зовні дуже привабливі жінки, чоловіки не без підстави ревнують їх. Вони влюбливі, "літні" Віолети в шлюбі бувають двічі. Дуже товариські, люблять гучне товариство й завжди в курсі справ своїх численних друзів, близьких і рідних. Воліють жити нарізно зі своїми батьками, а тим більше - зі свекрухою, відносини з якої складаються не дуже приязними.

"Літні" Віолети захоплюються симфонічною музикою й почувають пристрасть до солодкого. Серед жінок з таким ім'ям є архітектори, викладачі музики й іноземних мов, інженери, спортивні тренери.

Це сильні особистості, лідери, але в житті їм частіше не везе.