Ім'я походить від грецького слова "катаріос", що означає "чистий, непорочний".

Катерина, у розумінні більшості людей, викликає асоціації з "царським" ім'ям, з величавістю й владністю. Але в житті жінки, називані цим ім'ям, найчастіше нічого спільного з таким уявлення нема.

Катерина вже в дитинстві виділяється деякою своєрідністю. Вона любить робити запаси, проявляючи при цьому жадібність. Постарається потягти зі стола побільше цукерок і приховати їх у затишному місці, прибере до рук безпритульне яблуко. Самолюбна, важко переносить чиюсь перевагу. Прагне бути кращою в класі й спілкуватися намагається тільки з "вибраними". Добре справляється з роботою в будь-якому виді діяльності, особливої переваги якій-небудь професії не віддає.

Схильна вірити астральним прогнозам. Має нерішучий характер.

Біля Катерини постійно перебуває багато шанувальників, але заміж вона довго не виходить. Шукає людину, близьку їй по психологічному складі. Катерина відчуває внутрішнє занепокоєння й тривогу по самих незначних причинах, вона може робити непередбачені вчинки, і їй потрібен чоловік, що дав би їй почуття впевненості в собі. Господарськими справами займається по необхідності. Не завжди вдається правильно виховувати дітей.