Давньогрецького походження, означає: сяюча.

Фаїна найчастіше - велика жінка, схожа зовні на батька, а імпульсивним характером - на матір. Справляє враження малорухомої, інертної, із трохи загальмованою реакцією. Однак враження це оманливе: Фаїна, незважаючи на повноту, жвава, швидка в рухах жінка, енергійна й захоплива (за винятком "літніх", які відрізняються ліністю).

Вона трохи нервова й недовірлива, часто діє під впливом внутрішнього спонукання й потім журиться із приводу зробленого. Розповідаючи про щось, починає здалеку, з деталей, що не мають ніякого відношення до справи, так що в слухачів часто не вистачає терпіння вислухати її до кінця. Гарна господарка, смачно готує. Бридлива, і це тим більше дивно, що сама вона охайністю й акуратністю не відрізняється. Заміж виходить пізненько, після двадцяти п'яти років. Але вона не чоловіконенависниця, а скоріше навпаки - обожнює чоловіче товариство.

У жіночому ж почуває себе незатишно, замикається. Вона незлоблива, навіть добра, завжди готова прийти на допомогу, але в шлюбі часто нещаслива. Дуже любить своїх дітей; сини Фаїни звичайно схожі на батька, а дочки успадковують зовнішність матері.

Скромна, у якімсь ступені навіть пуританка, розмов на інтимні теми вести не буде, як і виставляти своє особисте життя на загальний огляд. Улюблена друзями, хоча й не піддається їхньому впливу.

Здебільшого Фаїни працюють у торгівлі (нерідко на керівних посадах), бухгалтерами, кухарями, перукарями, вихователями дитячих садків.