Це ім'я являє собою жіночу форму від імені Антон.

У дитячому віці в дівчинки Антоніни виявляються схильності керувати й командувати. Їй подобається бути вихователькою для маленьких дітей, і вони їй із задоволенням підкоряються. Вона добра, великодушно "прощає" витівки своїх підшефних.

Дорослі довіряють Антоніні маленьких дітей, і вона не обманює довіри. Удома Антоніна-перша мамина помічниця. Вона доглядає за молодшими братиками й сестричками, здатна приготувати смачний обід, зробити прибирання у квартирі, сходити в магазин за покупками. Навчання дається Антоніні не без труду, але вона відповідальна, завзятаі й гарні оцінки в неї не рідкість. Може одержати спеціальність учителя, вихователя, лікаря, кравчині. Має непогані організаторські здібності, але на посаді керівника в неї можуть виявлятися деспотичні риси.

Антоніну постійно оточує безліч шанувальників, і у відносинах з ними вона безтурботна й не затруднює себе тим, щоб бути вірною комусь одному. Вийшовши заміж, перетворюється в зразкову охоронницю сімейного вогнища. Всі сили й помисли її спрямовані на забезпечення щастя й статку в родині. Вона чуйна й добра, у неї багато подруг.