Ім'я Ія має грецьке коріння і означає «фіалка» Є версія, що ім'я Ія помилково перекладається як назва квітки, і в даному контексті це значення з'явилося у імені після того, як ім'я Ія зв'язали з іменем Євдокія.Це ім'я носила одна з преподобномучениці - . святая Ія (Євдокія) Римлянині (або ж Персидська). Серед католиків відзначається Ія Корневілльская (V століття)

Ім'я Ія вважається найкоротшим для написання жіночим ім'ям Також Ія -  це зменшувально-ласкательная форма звернення до власниці деяких імен (Євдокія, Соломія, Дія ). Вимова імені через «и» -. Ия - зустрічається в Білорусії

Це дуже рідкісне ім'я, так як в ньому немає жодної приголосної букви, тому в характері його власниці криється величезна енергія Ія постійно сповнена емоцій і переживань, які не вміє стримувати. Це дуже дратівлива і самолюбна особа. Її почуття постійно вимагають виходу, тому вона може вийти з себе через будь-якої дрібниці. Завдяки своєму чудовому почуттю гумору вона може про явити свою нестриманість у вигляді веселої жарти. З віком ця емоційність може зменшитися, але незначно. Ця обставина сильно ускладнює життя Ії. Навіть якщо вона намагається приховати свої емоції, вони все одно дуже помітні, і це сильно ускладнює її відносини з оточуючими.