Гордій - ім'я фригійського царя, що зав'язав, відповідно до легенди, Гордієвий вузол, який розрубав своїм мечем Олександр Македонський.

Це ім'я наділяє чоловік багатьма прекрасними якостями. Гордій воістину позитивна людина: скромна, навіть трохи соромлива, з миролюбним характером, оптиміст (не скиглій!), помірний у вживанні спиртного (а "літні" і зовсім не питущі).Іноді справляє враження нерішучої, боязкої людини через властиве йому прагнення триматися в тіні, не виділятися. Насправді ж це надзвичайно діяльна натура, що заражає своєю енергією навколишніх.

Гордій - прекрасний співрозмовник і дотепний оповідач, у компанії він незамінний. Він урівноважений, терпимий, уміє вислухати чужу думку (це не стосується "зимових", які, навпроти, запальні по дрібницях і нетерплячі).

Чоловіки із цим ім'ям, як правило, талановиті, серед них є багато творчих особистостей: художників, танцівників, журналістів, перекладачів. Успішно працюють у медицині. Вони щасливі й досягають у суспільстві міцного положення.