Історія Служби безпеки України

20 вересня 1991 року парламент ухвалив постанову "Про створення Служби національної безпеки України" (СНБ України). Цією ж постановою ліквідовано Комітет державної безпеки УРСР.

На початковому етапі побудови цього органу було призначено керівництво Служби та її основних структурних підрозділів. Протягом вересня 1991 року – лютого 1992 року розроблено і затверджено штати підрозділів центрального апарату Служби, СНБ Кримської АРСР, регіональних органів, органів військової контррозвідки та Інституту підготовки кадрів СНБ України. Далі розпочалося комплектування їх особового складу, який прийняв присягу на вірність Українському народу.

Справжні бойові випробування очікували співробітників СБУ на початку 2014 р., коли Україна зазнала збройного нападу з боку Росії

Станом на жовтень 2018 внаслідок агресії Росії проти нашої країни загинуло 27 співробітників СБУ, ще 128 співробітників отримали поранення. За мужність і героїзм під час проведення АТО та ООС 227 співробітників української спецслужби нагороджені державними нагородами

За 5 років СБУ запобігла 300 терактам, вилучила 960 тис. вибухових пристроїв. Окрім того на рахунку СБУ лише за минулий рік — припинення діяльності кількох агентурних мереж, що були створені російською військовою розвідкою, установлено понад 150 членів терористичних організацій «ДНР/ЛНР», більше третини з яких затримано.

 

Офіційні привітання до дня Служби безпеки України

Ваша робота зобов'язує бути мужніми, відважними, стійкими, уважними. Ви несете свою службу чесно і покірно, захищаєте державну і народну безпеку. Дякуємо вам за Вашу службу! Нехай труднощі, які завжди зустрічаються на Вашому шляху, будуть подолані, а в особистому житті бажаємо не знати проблем. Здоров'я вам і душевного спокою. Зі святом, дорогі співробітники Служби безпеки України!

_____________________

Вітаючи працівників Служби безпеки України з професійним святом, хотілося б побажати такої ж самовідданості в роботі, чесності, працьовитості і безкорисливості. Ви стоїте на сторожі порядку в масштабах держави і захищаєте інтереси всієї країни і її простих громадян. Успіхів Вам у нелегкій праці!

 

Особисті привітання до дня Служби безпеки України

Вітаю з Днем Служби безпеки України і від чистого серця бажаю високої особистої безпеки, відповідальності та успішної боротьби за мир, великих досягнень і незламних успіхів, уваги і високої поваги, удачі і благополуччя, сімейного щастя, любові і вірного здоров'я.

_____________________

Вітаю З Днем Служби безпеки України! Бажаю безмежного здоров'я і безмежної удачі, блискучих успіхів в діяльності, високого статусу і поваги твоєї посади, бажаю прекрасного самопочуття, сили і відваги, бажаю вірних товаришів, підтримки і любові рідних і привітного світу.