Історія

Сучасна українська прикордонна служба – це продовження традицій Окремого корпусу кордонної охорони (ОККО), створеного Українською Народною Республікою 100 років тому. 20 березня 1918 року постановою Ради народних міністрів УНР розпочалося формування ОККО. Окремий корпус кордонної охорони був військовим з’єднанням УНР, особовий склад якого мав військові чини. На нього покладалися організація охорони кордонів («шляхом виставлення спеціальних постів»), контроль за переміщенням осіб, затримання дезертирів і навіть функції карантинної служби.

З 1991 року прикордонне відомство України було активно діючим суб'єктом системи забезпечення національної безпеки та у межах своїх повноважень здійснювало значний обсяг заходів, передбачених діючим законодавством. З 2003 року Адміністрація Державної прикордонної служби України є правонаступником Державного комітету у справах охорони державного кордону України.

З весни 2014 особовий склад прикордонної служби бере участь у бойових діях на південному сході України. 7 жовтня 2014 заступник генерального прокурора України А. Матіос повідомив, що в період після 13 квітня 2014 в ході бойових дій загинули 58 і були поранені ще 344 співробітника державної прикордонної служби. 15 жовтня 2014 заступник начальника Східного регіонального управління ДПСУ Сергій Москаленко повідомив, що в ході бойових дій загинули 60 українських прикордонників. 28 листопада 2014 голова Державної прикордонної служби України генерал-лейтенант Віктор Назаренко повідомив, що втрати ДПСУ становлять 62 загиблими, 350 пораненими, 11 зниклими безвісти і 1 перебуває в полоні.

 

Особисті привітання до дня прикордонника

З Днем прикордонника! Бажаю, щоб щасливо жилося, успішно працювалося, гордо згадувалося минуле і світлими смугами перспектив вимальовувалось майбутнє.

_____________________

Вітаю з Днем прикордонника і хочу побажати з кожним днем розширювати межі своїх можливостей, з кожним разом мужньо відстоювати межі свого щастя!

_____________________

З Днем прикордонника! Нехай в житті не буде ні похмурих днів, ні похмурих облич! Бажаю бути суворим для ворогів і м'якою людиною для близьких.

_____________________

З Днем прикордонника! Бажаю службу нести браво і гідно, бажаю в житті не мати ніяких кордонів для щастя і успіху!

_____________________

З Днем прикордонника! Бажаю з гордістю і натхненням згадувати минулі заслуги, бажаю попереду відкритих кордонів до успіху і ще багато героїчних перемог!