Мерилін Менсон (Браян Г'ю Ворнер)
/ Marilyn Manson (Brian Hugh Warner )/

(5.01.1969 – ),
американський співак, художник, колишній музичний журналіст, актор, засновник та лідер рок-гурту Marilyn Manson

Народився Брайан Хью Ворнер 5 січня 1969 в місті Кантон штату Огайо в робочій, далекій від творчості родині. Батько його був торговцем, а мати - медсестрою. Батьки відправили хлопчика навчатися в християнську школу. Але всупереч очікуванням, хлопчик став атеїстом. Закінчивши школу, переселився до Флориди, почав працювати репортером і критиком в музичному журналі. У 1989 році ним була створена рок-група. Тоді ж музикант взяв собі псевдонім, з'єднавши два імені: Мерилін (від актриси і секс-символу Мерилін Монро) і Менсон (від відомого злочинця Чарльза Міллз Менсона). Спочатку група називалася «Marilyn Manson and The Spooky Kids». Перший їх альбом вийшов в 1994 році - «Portrait Of An American Family». Група швидко знайшла успіх в Америці.

1969 | 01 | СІЧЕНЬ | 5 січня 1969 року. Народився Мерилін Менсон, американський співак

Потім вийшли альбоми: «Smells Like Children», «Antichrist Superstar», «Mechanical Animals». А наступний альбом «Holy Wood» приніс групі світову популярність. Публіка була шокована видом Менсона, його поведінкою. А музикант в свою чергу підтримував свій імідж неймовірними витівками. В якості актора Мерилін Менсон дебютував в 1997 році в картині «Шосе в нікуди» Девіда Лінча. Через рік музикант з'явився у фільмі «Королеви вбивства». Тут, до слова, знялася також подружка Мериліна Роуз МакГавен. А в 2003 році знаменитість з'явилася в стрічці «Ціпоньки» Азії Ардженто. У 2007 році Менсону дісталася роль бармена в картині «Вампірка». До речі, Мерилін так само взяв участь в зйомках документального фільму «Боулінг для Колумбіни» Майкла Мура, де, до того ж, дав інтерв'ю. Мерилін Менсон є і художником, причому, досить відомим. З 1999 року він малює аквареллю. Всього артист вже намалював понад 150-ти картин. Частина з них вже виставлялася в різних містах світу, в тому числі і в Москві. На початку 2011 року Мерилін разом з режисером Девідом Лінчем випустив книгу робіт, що були представлені на виставці у Відні «Genealogies of Pain» в 2010 році.

Цікаві факти про Мериліна Менсона:

Знаходиться в дружніх стосунках з відомим актором Джонні Деппом.

Є шанувальником серіалів «Залишитися в Живих» і «Блудлива Каліфорнія», навіть брав знімався в декількох епізодах останнього.Проживає в Голлівуді з 1998 року.

Улюблений напій - абсент. Також має власну марку під назвою «Mansinthe».

Менсон охоче слухає музику Девіда Боуї, Пі Джей Харві, Прінса, Джеффа Баклі, Кета Стівенса.

Ярий послідовник каббали і Ніцше. Літературний вплив: «Втрачений рай» Дж. Мільтона, «Антіхристиянин» Ф. Ніцше.

На тілі Менсона 19 різноманітних татуювань: 16 на руках, 1 за вухом, 1 на нозі і 1 на грудях. Очне яблуко на кожному лікті, бджола-вбивця, зле дерево на черепах, обличчя з павукової мережкою на голові, циклопи, велика пентаграма, обличчя диявола з написом під ним «666» (3 гральні кістки з цифрою «6» на кожній).

В топі найстрашніших музикантів всіх часів, опублікованому журналом «Billboard», зайняв перше місце. Критеріями для складання рейтингу було поєднання «страшної» манери співати, вміння складати похмуру музику, «моторошний» макіяж і манера одягатися, а також відеокліпи у стилі фільмів жахів.

Творчим маніфестом Мериліна стала автобіографічна книга «Довга і важка дорога з пекла», яка вийшла в світ 14 лютого 1998 року. У ній він описує своє яскраве, парадоксальне, порочне життя.

1969 | 01 | СІЧЕНЬ | 5 січня 1969 року. Народився Мерилін Менсон, американський співак