1786 | 05 | ТРАВЕНЬ | 31 травня 1786 року. У Парижі завершена У Парижі завершена "Справа про алмазне намисто".
Інтрига справи була гідна пера Олександра ДЮМА. Авантюристка графиня де ЛА МОТТ організувала придбання алмазного намиста вартістю 1 600 000 ліврів у паризьких ювелірів Бемера й Бассанжа. Як посередника вона обрала єпископа Страсбурга кардинала де РОАНА, що прагнув відновити своє положення при французькому дворі.

Графиня сказала кардиналові, що королева МАРІЯ АНТУАНЕТТА хоче таємно придбати це намисто і його посередництво при покупці буде сприятливо зустрінуто королівською родиною. Після прочитання листів, нібито написаних королевою, і таємної нічної зустрічі, коли кардинал зустрівся з одягненою як королева повією, він погодився придбати намисто в ювелірів, давши зобов'язання внести плату вроздріб.

Шахрайство було викрито, коли прийшов час першого внеску. Грошей у кардинала не було, і ювеліри звернулися безпосередньо до королеви, що вперше довідалася про своє таємне бажання. А намисто тим часом було розділено й продане по камінцю в Лондоні.

Король ЛЮДОВИК XVI наказав заарештувати кардинала й кинути його в Бастилію. Ні, лише для того, щоб зберегти все в таємниці - і не такі афери проверталися при монархових дворах. Парламент виправдав кардинала, але він був засланий у вилучений прихід в Оверні.

Графиня була присуджена до пороття, таврування й довічного вироку, але зуміла втекти в Лондон, де опублікувала скандальні мемуари, що чорнять королеву. Головний же удар впав на без вини винну королеву й всю королівську сімейку - мовляв, диму без вогню не буває.