1499 | 03 | БЕРЕЗЕНЬ | 31 березня 1499 року. Народився ПІЙ IV. ПІЙ IV
/PIUS IV (Giovanni Angelo MEDICI)/
(1499 - 9.12.1565),
225-й папа римський (1559-65).

Якщо порівнювати його з попередником ПАВЛОМ IV і наступником ПІЄМ V, то Пія IV можна було б уважати зразком чесноти. Але від Лео ТАКСИЛЯ: «Пій IV володів всіма необхідними для папи чеснотами. Він був ледачий, жадібний і скупий, мстивий і кровожерливий, твердий і підступний. Головною його пристрастю була обжерливість. Він витрачав скажені гроші на свій стіл, йому доставляли з різних країн самі вишукані фрукти й вина.

Як і багатьом іншим папам, спеціальні постачальники добували йому гарних жінок. Правда, на відміну від своїх попередників, Пій IV вимагав, щоб його агенти не прибігали до насильства, а діяли за допомогою шахрайства й обману. Своїм жертвам Пій IV дарував дорогоцінні камені, золоті прикраси, а потім віддавав розпорядження слугам, і ті відбирали подарунки.».

Розпусний спосіб життя довів його до такого розумового стану, що керівництво церковними справами вислизнуло з його рук і перейшло в руки ставлеників. Всією церковною політикою став заправляти кардинал Марк, фаворит Пія IV, а папа вдарився в розгул. Удень він був присутній у катівнях інквізиції, коли катували обвинувачуваних, а ночі проводив з фаворитами й коханками.

Ріст протестантизму в Німеччині на короткий строк вивів первосвященика з того стану ідіотизму й старечого маразму, у який він упав. Ним був придуманий хитромудрий план, як розправитися з єретиками, видавши себе за їхнього друга. Один фанатик навіть зробив на нього замах, запідозривши самого папу в єресі, але, по Токвілю, загубила його нездержливість під час оргії, а офіційно - лихоманка.