Франклін Делано РУЗВЕЛЬТ
/Franklin Delano ROOSEVELT/
(1882 - 12.4.1945),
32-й президент США, чотири рази обирався на цей пост.

Франклін Делано Рузвельт народився 30 січня 1882 в Хайд-Парку (штат Нью-Йорк, США), в заможній родині. Його батько володів акціями ряду промислових компаній. До 14 років Франклін навчався вдома, а потім - у привілейованій школі в Гротоні, штат Массачусетс. Він отримав університетську освіту в Гарварді, закінчивши його в 1904 році зі ступенем бакалавра. А після закінчення юридичної школи Колумбійського університету почав адвокатську практику. У 1905 році Франклін одружився на Елеонорі, своєю кузиною в п'ятому коліні. Дружина відіграла велику роль в кар'єрі Рузвельта як політика.

У 1910 році Рузвельт став сенатором штату Нью-Йорк, потім був помічником морського міністра. У 1921 році він захворів на поліомієліт і на все життя залишився прикутим до інвалідного крісла. Але це не завадило його подальшій запаморочливої політичній кар'єрі. У 1928 році він став губернатором штату Нью-Йорк, а в президентській кампанії 1932 отримав значну перемогу над Г. Гувера, який не зумів вивести країну з економічної кризи 1929-1933 років («Великої депресії»). У 1936 і 1940 роках Франклін Рузвельт виграв другі і треті вибори. Він став єдиним американським президентом, що обирався більш ніж на два терміни. З початком Другої світової війни Рузвельт якомога довше відтягував вступ США у прямій збройний конфлікт, намагаючись обійтися економічною допомогою СРСР (ленд-ліз) і так званої «неоголошеною війною». Але напад Японії на американську базу Перл Харбор 7 грудня 1941 змусило США оголосити війну Японії. У роки війни Рузвельт доклав багато зусиль зі створення Антигітлерівської коаліції та ООН (причому саме Рузвельту приписується авторство назви цієї організації). У 1943 році Рузвельт був переобраний на четвертий термін. Він готувався до відкриття ООН 23 квітня 1945, але 12 квітня помер від крововиливу в мозок. Ім'я Рузвельта вписано в історію США як ім'я одного з видатних політиків країни. Через два роки після його смерті була прийнята 22-а поправка до Конституції, яка забороняє балотуватися на пост президента на третій термін.

30 січня 1882 року. Народився Франклін Делано РУЗВЕЛЬТ.

Рузвелт - 32-й президент США, одна з центральних фігур світових подій першої половини XX століття, очолював США під час світової економічної кризи і Другої світової війни. З перших же днів свого президентства (що почалося в березні 1933 року) він почав проведення ряду важливих фінансових та економічних реформ, які отримали назву «Новий курс» і дозволили США вийти з кризи.

Цитати:

«Де б не був порушений мир, мир повсюди опиняється під загрозою».

«Я не найрозумніший хлопець на світі, але я вмію підбирати розумних співробітників».

«Війна - це грубий, нелюдський і абсолютно непрактичний метод з'ясування стосунків між урядами».

«Єдиною межею наших завтрашніх звершень стануть наші сьогоднішні сумніви».

«У політиці нічого не відбувається випадково. Якщо щось трапилося, то так було задумано».

1882 | 01 | СІЧЕНЬ | 30 січня 1882 року. Народився Франклін Делано РУЗВЕЛЬТ.