1795 | 05 | ТРАВЕНЬ | 29 травня 1795 року. Народилась Жанетта ГРУДЗИНСЬКА. Жанетта ГРУДЗИНСЬКА
(1795 — 29.11.1831),
полька, старша дочка графа Антона ГРУДЗИНСЬКОГО.

Князь П. А. В'ЯЗЕМСЬКИЙ так описував її: «Вона не була красуня, але була гарніше всякої красуні. Біляві, струмисті й густі кучері її, блакитні виразні очі, посмішка розумна і привітна, голос м'який і звучний, стан гнучкий і якась її моральна свіжість і чистота. Вона була Ундіна.». Цесаревич КОСТЯНТИН ПАВЛОВИЧ, другий син імператора ПАВЛА I, побачивши 20-літню Жанетту, жагуче закохався в неї. Пройшло п'ять років, але любов не згасала.

Знаючи, що дівчина не піддасться ніяким звабам, цесаревич вирішив вступити з нею в шлюб. Він розвівся з великою княгинею Ганною Федорівною (німецькою принцесою) і в травні 1802 року оженився на Жанетті. Найвищим маніфестом їй був даний титул княгині ЛОВИЦЬКОЇ, і вона стала зватися Іоанною Антонівною ЛОВИЧ. Випадок рідкий, але вся царська родина була привітною до молодої дружини цесаревича, що зуміла підкорити своєму сприятливому впливу його неприборкану вдачу.

Їхній шлюб був визнаний морганістичним, а тому цесаревич був змушений відмовитися від прав на престол, але відомості про це зберігалися в глибокій таємниці, що позначилося на подіях після смерті ОЛЕКСАНДРА I, коли спочатку присягали Костянтинові. Овдовівши влітку 1831 року, княгиня лише на кілька місяців пережила чоловіка, померши в річницю Польського повстання.