Елайджа Джордан ВУД
/Elijah WOOD/
(1981),
американський кіноактор, що став з недавніх пір головним хоббітом планети. Якщо не вірите, вступайте у фан-клуб «Володаря кілець» і довідайтеся, у кого членський квиток номер один.

Народився 28 січня 1981 року в Кедер-Репідс (штат Айова, США) в сім'ї Уоррена і Деббі Вудів. У нього є старший брат Захарія і молодша сестра Ханна, теж актори. Карьеру Елайджа почав ще в дитинстві з роботи моделлю. У 8 років Вуд поїхав на конференцію Міжнародної Асоціації Моделей і Молодих Талантів в Лос-Анджелес. Журі було шоковане талантом і енергією дитини. Потім пішли запрошення в кіно. Свою першу значиму роль у фільмі «Рай» Елайджа отримав після зйомок в картині Річарда Гіра «Внутрішнє розслідування». Критики відзначали гру Вуда як кращу у фільмі і називали його найталановитішим актором свого покоління. Проте психологічна драма «Хороший син», де він знімався в головній ролі разом з Макалея Калкіним, був не дуже популярний. Правда, картина отримала негативні відгуки здебільшого через новий імідж Калкіна. Глядачам було важко сприймати смішного хлопчиська з «Один вдома» в ролі малолітнього психопата. Після робіт «Зіткнення з безоднею» і «Факультет» знову опинився на хвилі. Ці фільми вплинули на його кар'єру в кіно. Шалений успіх принесла акторові роль хоббіта Фродо в трилогії «Володар Кілець», знятої за культовим романом Толкієна. У 2005 році Вуд заснував свою звукозаписну компанію Simian Records і вже в 2006 році підписав контракт з The Apples in Stereo і став режисерувати відео для ансамблю.

28 січня 1981 року. Народився Елайджа Джордан ВУД.

Слава прийшла, коли Елайджу затвердили на роль Фродо у «Володарі кілець». Це було не даремно, бо хлопець блискуче впорався з грою, тому дуже складно уявити в цій ролі когось іншого. Над картиною актор працював з 1999 року по 2003. Після, його кар'єра стрімко пішла вгору. Щоб отримати цю роль, Елайджа в лісі розігрував сценки з книги в костюмі хоббіта, а записи відсилав продюсерам. Однак, як зізнається сам актор, його улюблена фантастика - «Зоряні війни». До ролі Фродо Елайджа повернувся в 2012 році під час зйомок фільму «Хоббіт: Несподівана подорож».

Цікаві факти:

Носить прозорі контактні лінзи.

У серпні 2003 року був госпіталізований з гострим апендицитом.

Він погодився зніматися у «Фліппері» тільки через те, що зміг 3 місяці плавати з дельфінами.

Він знявся в кліпі Cranberries «Ridiculous Thoughts» (Смішні думки) в 1995 році.

Гризе нігті.

Він п'є каву і курить.

Найненависніший йому фільм – «Годзілла».

У дитинстві Елайджа Вуд до того, як вирішив стати актором, мріяв стати секретним агентом.

У дитинстві Елайджа Вуд отримав від матері прізвисько «маленька мавпочка», бо дуже любив виступати на публіці.

Елайджа Вуд захоплюється музикою, і його колекція музичних записів налічує більше чотирьох тисяч компакт дисків.

28 січня 1981 року. Народився Елайджа Джордан ВУД.