1903 | 06 | ЧЕРВЕНЬ | 28 червня 1903 року. Народився Джон ДИЛЛІНДЖЕР. Джон ДИЛЛІНДЖЕР
(1903 - 22.7.1934),
знаменитий грабіжник банків, повідомлення про нальоти й втечі якого в період із червня 1933 р. по липень 1934 р. займали перші смуги всіх газет.

За цей час він пограбував більше 10 банків, зробив п'ять нальотів на ювелірні магазини й 3 втечі з в'язниці. Диллінджер був оголошений ворогом суспільства номер один, котрого випливало пристрілити на місці, як тільки він буде виявлений. У результаті помилок упізнання жертвами стали трохи ні в чому не винних громадян.

Зрештою агентам ФБР удалося заманити Диллінджера в пастку за допомогою його старої подруги, власниці борделя Ганни СЕЙДЖ, якій погрожували виселенням на батьківщину в Румунію за відмову від співробітництва. Ганна запросила Диллінджера в театр у Чикаго, при виході з якого він був розстріляний в упор. Але історія на цьому не закінчилася.

Відомий дослідник злочинного світу Америки Джей Роберт НЕШ обвинуватив ФБР в убивстві не тієї людини. Після вивчення матеріалів справи він заявив, що загиблий був дрібною сошкою, а Диллінджер, що зробив собі пластичну операцію, зник і закінчив своє життя добромисним громадянином.

Як докази він наводив наступні факти: загиблий мав зовсім іншу комплекцію, ніж Диллінджер; його очі були карими, а не блакитними; у трупа було більше зубів, ніж у злочинця. Агенти ФБР посилалися на збіг відбитків пальців. Але ж подушечки пальців також піддались пластичній операції. Загинув або залишився в живих знаменитий злочинець, так вірогідно й не встановлено, але легенда про його порятунок продовжує жити й розбурхувати розуми дослідників, письменників і постановників фільмів. Ще б пак.

Адже його втеча з в'язниці Сінг-Сінг була неможливою справою, що свідчить про наявність покровителів. Людину, яку розстріляли під кінотеатром, навіть не намагались заарештувати і допитати. Награбоване (а здобич була чималою) так і не було знайдене.