1612 | 07 | ЛИПЕНЬ | 27 липня 1612 року. Народився МУРАД IV. МУРАД IV
(1612 - 8.2.1640),
турецький султан з 1623 року. Поки султан був підлітком, формально всіма справами в Османській імперії управляли його мати й великі візирі, а фактично країною безконтрольно правили сипахи і яничари, що становили ядро армії, які не раз зносили голову візирам. В 1632 році сипахи знову заявилися в палац султана й зажадали (і одержали) голів чергового візира й 16 вищих сановників.

Це був їхній останній успіх. Мурад діяв швидко й нещадно. Слідом за кривавою розправою над заколотниками він заборонив паління тютюну, закрив всі кав'ярні й винні крамниці як місця збіговисьок своїх супротивників. Порушників і підозрюваних у порушенні заборони просто стратили. Очоливши військо, Мурад відвоював у перського шаха загублені раніше території, в 1638 році знову захопив Багдад, успішна облога якого завершилася різаниною гарнізону й не встиглих сховатися городян.

Твердими заходами відновивши порядок і поповнивши скарбницю, він не зміг скористатися плодами своїх перемог по цілком прозаїчній причині: причиною ранньої смерті султана став його алкоголізм.