1910 | 05 | ТРАВЕНЬ | 26 травня 1910 року. Народився Едді РОЗНЕР. Едді РОЗНЕР
(1910 — 8.8.1976),
джазовий музикант. Народився Рознер у Берліні в родині польських євреїв. У свій час він уважався кращим джазовим сурмачем Європи. В 1933 році разом з оркестром «Вайнтрауб синкопейторс» вирішив не повертатися з гастролей у нацистську Німеччину й осів у Польщі, звідки в 1939 році втік назустріч радянським військам.

Йому зробив заступництво жагучий шанувальник джазу П. К. ПОНОМАРЕНКО, перший секретар компартії Білорусії, і Рознер, що перемінив ім'я Аді на Едді, очолив Державний джаз-оркестр Білоруської РСР. З початком війни оркестр підпорядкували наркомату оборони, і він з успіхом грав навіть для СТАЛІНА. В 1939—46 р. Рознер був провідним джазовим музикантом СРСР.

Однак у листопаді 1946 року, коли Едді вирішив покинути Країну Рад, він був арештований і одержав десять років таборів. На Колимі організував ансамбль, гастролював по таборах, а в 1954-м був звільнений і реабілітований.

Знову став популярним естрадним музикантом, але всі його прохання про виїзну візу відхилялися. Тільки в 1972 році Рознер повернувся в рідний Берлін, де його чекав матеріальний і духовний крах, а також швидка смерть і забуття.