1974 | 08 | СЕРПЕНЬ | 26 серпня 1974 року. Помер Чарльз ЛІНДБЕРГ. Чарльз ЛІНДБЕРГ
/Charles Augustus LINDBERGH/
(4.2.1902 - 1974),
знаменитий американський льотчик.

Кинувши навчання на другому курсі університету у Вісконсині, він надійшов у літну школу, після закінчення якої виступав із трюковими польотами, а після року служби в армії, став працювати пілотом авіапошти. Одержавши підтримку від групи бізнесменів Сент-Луїса, в 1927 році він зробив перший безпосадочний переліт через Атлантичний океан, після якого став загальним героєм по обидва боки Атлантики.

Його захоплено зустрічали в багатьох країнах Європи і Америки, куди він приїжджав для проведення демонстраційних польотів (наступною людиною, що користувалась подібним успіхом, став Юрій ГАГАРІН). У Мехіко Чарльз зустрівся з Енн МОРРОУ, дочкою американського посла, на якій оженився в травні 1929 року. Вона стала штурманом його літака, і тепер вони разом робили візити доброї волі. У березні 1932 року з будинку був викрадений їхній дворічний син і потім злочинницьки вбитий. Піднятий навколо цього злочину галас змусив чоловіка й жінку виїхати в Європу.

Нагородження пілота германським урядом в 1938 році і його виступу в підтримку нейтралітету США у світовій війні викликали критику на його адресу. Але коли США вступили у війну, він використався і як консультант, і як льотчик. Після війни Ліндберг продовжував консультувати цивільні і військові служби, одержав чин бригадного генерала, написав кілька книг, одержавши Пулітцерівськую премію за опис свого історичного перельоту, і спокійно доживав свій вік на Гавайях.