1533 | 01 | СІЧЕНЬ | 25 січня 1533 року. Таємне одруження короля Англії ГЕНРІХА VIII і Ганни БОЛЕЙН. Таємне одруження короля Англії ГЕНРІХА VIII і Ганни БОЛЕЙН.
Ганна була вагітна, а король одружений на КАТЕРИНІ АРАГОНСЬКІЙ, що не зуміла подарувати йому сина. Генріх сподівався, що Ганна принесе йому спадкоємця, але папа римський КЛИМЕНТ VII відмовляв йому в розлученні, і королеві загрожувало обвинувачення у двоєженстві.

Він перебував у цейтноті: за вісім місяців, що залишалися до народження дитини, треба було влагодити всі справи. Ось тут досить до речі архієпископом Кентерберійським був призначений Томас КРАНМЕР, прихильник короля.

Оскільки папа не йшов назустріч побажанням короля, архієпископ улітку визнав недійсним шлюб Генріха з Катериною й узаконив одруження з Ганною. У відповідь папа відлучив Генріха VIII від церкви, що привело до розриву англіканської церкви з Римом. На наступний рік король став на чолі церкви Англії, провів Реформацію - і ніякий папа тепер йому був не указ.

Ми зовсім забули про Ганну, а вона, до жаху астрологів, народила дочку - майбутню королеву ЄЛИЗАВЕТУ I, що правила сорок чотири роки. Але її епоха наступила ще не швидко. Генріх же встиг за цей час обвинуватити Ганну Болейн у подружній зраді й стратити, а сам женився ще чотири рази.