1883 | 04 | КВІТЕНЬ | 25 квітня 1883 року. Народився Семен Михайлович БУДЬОНИЙ. Семен Михайлович БУДЬОНИЙ
(1883 - 17.10.1973),
маршал, тричі Герой Радянського Союзу, командарм 1-ї Кінної.

В 37-му його намагалися заарештувати, але не змогли наблизитися до дачі - Будьоний з ординарцями, зайнявши кругову оборону, відстрілювався з кулеметів. Сталін, довідавшись про це, відкликав групу захоплення й наказав Будьоному здати зброю. Пізніше маршал розповідав, що здав тільки два кулемети, а чотири сховав на горищі (от хитрюга).

Дуже повчально і героїчно, та мене зацікавило кілька інших моментів. Перше - наскільки треба бути "народним героєм", щоб жити на дачі з кулеметами? Навіть наші олігархи, на яких проби немає де ставити, ведуть себе скромніше. І чи такий вже він непереборний, цей маршал, якщо його дружину заарештували, а він навіть вусом не повів?

Коли дружина після звільнення розповіла, як її гвалтували у в'язниці, Будьоний їй не повірив. Вірніше, сказав, як Станіславський: не вірю! Звичайно ж він знав, що це правда. Так що з дачею - вигадка. Тухачевського (ще одного героя) брали у власному бронепоїзді (цей взагалі був люмибцем народу, особливо, тамбовського) - і ніякі кулемети не допомогли. Захотів би Сталін - взяли б і Будьоного навіть на дирижаблі.