1846 | 04 | КВІТЕНЬ | 25 квітня 1846 року. Прикордонний інцидент на ріці Рио-Гранде, що стала приводом до американо-мексиканської Прикордонний інцидент на ріці Рио-Гранде, що стала приводом до американо-мексиканської війни 1846-48.
Мексика, що відмовлялася визнати приєднання Техаса до США, розірвала дипломатичні відносини зі США. Американці направили в цей район полк під командуванням Захарія ТЕЙЛОРА, мексиканці свою армію на чолі з генералом Маріано АРІСТОЮ (обоє незабаром стануть президентами своїх країн).

Американський підрозділ, що опинився на території Мексики, був оточений мексиканцями, після декількох годин запеклої перестрілки 16 американців були вбиті, а їхній командир капітан Сет ТОРНТОН з іншими вцілілими членами загону взятий у полон.

Коли про справу Торнтона було повідомлено президентові ПОЛКУ, той виступив у Конгресі із заявою «американська кров пролита на американській землі» і інших причин для оголошення війни Мексиці не знадобилося. Бойові дії до цього часу йшли вже на повний хід.