Кончина княгині ОЛЬГИ (у хрещенні Олени), пам'ять якої відзначається православною церквою.
(Ця дата документально не підтверджена, інакше вона була б перенесена мною на 11 липня.) Це був важкий для княгині рік. Святослав вліз в візантійські інтриги, залив кров'ю Болгарію і зібрався робити Доростол новою столицею. Базилевси наслали на Київ печенігів, воєвода Претич ледве з ними домовився, але Святослав все ж таки прискакав з Балкан до старенької матері.
Кажуть, що вона померла у князя на руках, після чого він знову повіявся в Болгарію, і більше не повернувся. Багато авторів чомусь говорять про правління Ольги, забуваючи, що вона була лише регентшою при малолітньому Святославі, а великим князем і правителем Русі був все ж таки він. Друга байка, пов'язана з Ольгою, стосується її хрещення у Візантії і залицання до княгині Костянтина Багрянородного.
Слід врахувати, що Костянтин був одружений, до того ж в момент візиту їй було 65 років. Невизначеність і з її ім'ям. Ольга - лише титул, а єпископ Адальберт називав її "Helena regina rugorum" (Хелена, королева ругів), а руги були германським плем'ям.