1497 | 06 | ЧЕРВЕНЬ | 24 червня 1497 року. Джон КАБОТ відкрив Канаду (Ньюфаундленд). Джон КАБОТ відкрив Канаду (Ньюфаундленд).
Кабот народився в Генуї, і його справжнє ім'я Джованні КАБОТО. Хлопчиком він з батьком переїхав у Венецію, там пізніше женився й від цього шлюбу в нього було три сини. Він був моряком і купцем, ходив на Близький Схід, побував навіть у Мецці й розпитував арабських купців, звідки вони одержують пряності. Тоді в нього й з'явилися плани досягнення невідомих країн через Північно-Захід. Нагадаю, що Америка ще не була відкрита.

Спроби зацікавити своїми планами іспанських монархів і португальського короля зазнали невдачі, і на початку 90-х років він опинився в Англії, де його стали називати Джоном. Після звістки про відкриття КОЛУМБА брістольскі купці спорядили свою експедицію й поставили на чолі її Кабота.

Англійський король ГЕНРІХ VII дозволив Каботу і його трьом синам "плавати по всіх місцях, щоб шукати, відкривати й досліджувати всякі острови, землі, держави й області язичників і невірних, що залишаються дотепер невідомими християнському світу", обумовивши для себе п'яту частину доходу від експедиції.

Відплив Кабот на одному невеликому кораблі з екіпажем в 18 чоловік (купці були скупі й не хотіли дарма ризикувати). Плавання проходило спокійно, хоча й заважали тумани й айсберги. Ранком 24 червня Кабот досяг якоїсь землі, яку назвав Терра Прима Вісту (по-італійському - "перша побачена земля").

Це й був Ньюфаундленд. Висадившись у найближчій гавані він проголосив її володінням англійського короля, що й послужило підставою для наступних домагань англійців на Канаду. Проплававши біля місяця уздовж узбережжя й виявивши величезні рибні косяки, він взяв зворотний курс і на початку серпня прибув в Англію. Англійці вирішили, що Кабот відкрив "царство великого хана", тобто Китай. Нагородою йому як чужоземцеві й біднякові були 10 фунтів стерлінгів і щорічна пенсія в 20 фунтів.