1455 | 03 | БЕРЕЗЕНЬ | 24 березня 1455 року. Помер МИКОЛА V. МИКОЛА V
/Томмазо ПАРЕНТУЧЕЛЛІ/ /NICHOLAS V (Tommaso PARENTUCELLI)/
(15.11.1397 - 1455),
папа римський в 1447-55 (209-й по рахунку).

В атеїстичній літературі названий багатим ледарем, меценатом, жагучим аматором каліграфічно переписаних і добірно передрукованих книг, людиною з розгвинченими від пересичення нервами. Оскільки таке меценатство вимагало величезних засобів, папа знаходив їх продажем індульгенцій, а користуючись слабістю в той час центральної влади в Німеччині, він за коронацію імператора ФРІДРІХА III одержав право експлуатації величезної Священної Римської імперії, що стала для папства щирим золотим дном.

Улюбленим прийомом для введення нових поборів при цьому стало посилання на турецьку небезпеку. При Миколі вона насправді виявилася як ніколи реальною: в 1448 році турки знову здобули перемогу на Косовому полі. Тому половину зборів за відпущення гріхів у ювілейному 1450 році було вирішено витратити на допомогу. Але церква вже давно була роз'єднана, тому Константинополь допомогу відхилив.

В 1453 році він був узятий турками, спроба проголосити новий хрестовий похід на Заході не вдалася через протиріччя усередині католицького світу. Не преуспівши як політик, папа всю енергію звернув на Рим. Фортечні споруди були укріплені, вулиці розчищені й заново вимощені, відновлений старий акведук (водопровід), при ньому почав формуватися комплекс ватиканських палаців, була створена Ватиканська бібліотека.