Хіткліф Ендрю Леджер
/Heathcliff Andrew Ledger/

(04.04.1979 – 22.01.2008),
австралійський кіноактор, нагороджений премією «Оскар» посмертно («Темний лицар», «Горбата гора».

Народився Хіт Леджер 4 квітня 1979 в австралійському місті Перт. Активної життєвої позиції Хіт Леджер дотримувався з самого дитинства. Він займався спортом (хокеєм, танцями). Першу освіту здобув у школі Гілфорда. Ще під час навчання в школі зацікавився акторською діяльністю, став відвідувати театральну студію, а після вирішив в якості основної професії обрати професію актора.

Перша невелика роль в кіно в біографії Леджера була зіграна в 1992 році («Клоунада»). Після переїзду в Сідней він отримав роль в серіалі «Пот». Зігравши ще в кількох стрічках, Хіт вирушив підкорювати Голлівуд. Першим фільмом Леджера в США став серіал «Рев». За ним послідували «10 причин моєї ненависті», «Пальці віялом». Після деякої зміни поглядів, Хіт знявся у фільмі «Патріот», який приніс йому успіх і визнання. З тих пір Хіт встиг зіграти ще в кількох цікавих фільмах - «Мене тут немає», «Кенді», «Темний лицар», «Воображаріум доктора Парнаса». Актора знайшли мертвим 22 січня 2008 року. Смерть настала від одночасної дії декількох лікарських препаратів.

22 січня 2008 року. Помер Хіт Леджер.

Світову популярність молодий актор отримав завдяки ролі сина героя-бунтівника у фільмі «Патріот». Згодом Х.Леджер зміцнює славу одного з найбільш затребуваних акторів Голлівуду. Він зіграв у таких картинах, як «Брати Грімм», «Королі Догтауна», «Казанова». За роль у фільмі «Горбата гора» Х.Леджер був номінований на премію американської кіно академії «Оскар».

Цікаві факти з життя Хіта Леджера:

Хіт і його сестра Кейт були названі на честь головних героїв роману Емілі Бронте «Грозовий перевал».

У 2007 році потрапив до списку 100 найсексуальніших зірок Кіно з усього світу, журналу «Empire Magazine», під номером # 79.

Його першою роллю була роль Пітера Пена в місцевому театрі, коли йому було 10 років.

Режисер «Людини-Павука» Сем Реймі особисто наполягав на тому, щоб роль головного персонажа картини зіграв Хіт. Однак австралієць відмовився від такого шансу, мотивувавши свою відмову тим, що «ніколи не фанатів від коміксів».

Хіт Леджер став першим актором, що отримав нагороду Американської кіноакадемії посмертно, з 1976 р, коли її удостоївся також покійний до того часу австралієць Пітер Фінч.

Щоб підготуватися до ролі Джокера у фільмі «Темний лицар» Хіт жив цілий місяць один в готелі, розробляючи психологію свого героя, жестикуляцію і голос. Останнє, за його словами, було найважчим. Актор вів щоденник, у якому записував думки і почуття Джокера. Також він у підготовці до ролі взяв манери Алекса з «Заведеного апельсина» (1971) і Сіда Вішеса з групи «Sex Pistols».

2008 | 01 | СІЧЕНЬ | 22 січня 2008 року. Помер Хіт Леджер.