Пласідо ДОМІНГО
/Placido DOMINGO/
(1941),
іспанський співак (тенор).

Народився в Мадриді. Навчався в консерваторії в Мехіко, дебютував в 1961 році, в Монтерреї (партія Альфреда). У тому ж році виконав у Далласі партію Артура в «Лючії ді Ламмермур». З 1962 співав у Ізраїльської Національній опері. У 1968 році дебютував в Метрополітен Опера, з успіхом виконавши партію Моріса в «Адріані Лекуврер» Чілеа, ставши провідним солістом театру. Протягом ряду років був учасником Зальцбурзького фестивалю (серед найбільш яскравих виступів заголовна партія в «Казках Гофмана» Оффенбаха, 1981). З 1971 виступав у Ковент Гардені (дебют в партії Каварадоссі). Виконав партію Отелло в Ла Скала (1987, на столітньому ювілеї опери). Виконав також головну партію в світовій прем'єрі опери «Гойа» Менотті (1986, Вашингтон). Гастролював в Москві з Ла Скала. Співав у гала-концерті на відкритті Опери Бастилія (1989). Серед виступів останніх років заголовна партія в опері «Гуарані» Гомеса (1994, Бонн), партія Отелло (1996, Зальцбурзький пасхальний фестиваль). З 1991 займається також і режисерської діяльністю.

21 січня 1941 року. Народився Пласідо ДОМІНГО.

За більш ніж півстолітню кар'єру на сцені в різних країнах світу Домінго виконав 140 провідних оперних партій, ніхто з відомих тенорів не виконувати такої кількості партій. Домінго провів більше 300 вечорів в оркестровій ямі або за диригентським пультом, всього брав участь більш ніж в 3500 виставах. Записав понад 100 виступів, що представляють собою повнометражні оперні спектаклі, сольні записи і дуети. Не менше 21 рази відкривав сезони в Метрополітен-опера, побивши рекорд Карузо.

Нагороди та звання:

Серед безлічі нагород - французький Орден почесного легіону, титул «Кавалера Мистецтв і Літератури», звання «Камерний співак» (Почесний співак) Гамбурга, Мюнхена та Відня, іспанський Орден Ізабелли Католицької, звання Почесного доктора Мадридського університету, доктора витончених мистецтв Нью-Йоркського університету , Почесного доктора музики в університеті Оклахоми, Філадельфійському коледжі сценічних мистецтв і в Джоржтаунском університеті.

1941 | 01 | СІЧЕНЬ | 21 січня 1941 року. Народився Пласідо ДОМІНГО.