Борис Володимирович ВІЛЬДЕ
/псевдонім Борис ДИКОЙ/
(1908 — 23.2.1942),
письменник, етнограф, герой французького Опору.
Він народився під Петербургом, після революції опинився в Естонії, потім емігрував у Німеччину, переїхав у Францію, де працював науковим співробітником у паризькому Музеї Людини.
Після окупації країни фашистами невелика група співробітників музею на чолі з Вільде й іншим молодим російським вченим-етнографом Анатолієм ЛЕВИЦЬКИМ заснував Комітет національної безпеки. У підвалі музею була друкарня, у якій почали друкувати листівки, а в грудні 1940 року вони випустили перший номер підпільної газети "Резистанс", за назвою якої став називатися весь рух Опору в окупованій Європі.
Автором передової статті першого номера газети був Вільде, що закликав: "Пручайтеся! Це крик всіх що не скорилися, всіх прагнучих виконати свій обов'язок". Діяльність групи була занадто відкритою, щоб не привернути уваги гестапо.
Після виходу четвертого номера газети в січні 1941 року був арештований за її поширення паризький адвокат Леон Нордман. На настійну вимогу друзів, Вільде покинув Париж і пробрався в Марсель, але довідавшись, що арештовано Левицького і інших колег, повернувся в столицю Франції, щоб взяти на себе всю провину й домогтися звільнення друзів.
15 березня його заарештували. Слідство тривало 10 місяців, які Вільде з Левицьким провели в одиночних камерах. З 18 чоловік, засуджених у справі Музею Людини, семеро були присуджені військовим трибуналом до страти , у тому числі Левицкий і Вільде. Їх розстріляли біля стіни форту Мон-Валеріан. Інші були поміщені в концтабори.