1848 | 03 | БЕРЕЗЕНЬ | 21 березня 1848 року. Губернатор Галичини граф Ф.Стадіон подає письмове донесення придвірній канцелярії Губернатор Галичини граф Ф.Стадіон подає письмове донесення придвірній канцелярії про масові заворушення у Львові, вимоги народних мас звільнити політичних в'язнів та створити озброєну національну гвардію.
"...Я не тільки категорично відхилив поставлені мені вимоги, посилаючись на закон і патент його величності, але також привів до присяги студентів, дух яких дотепер виявлявся добрим і які трималися здалеку від революційної партії і надалі могли б виявитись такими. Одночасно з тим, порозумівшись з командуючим, ми розмістили військо так, щоб воно могло справити враження на товпу, що буде застосована зброя, хоча насправді на це не розраховувалося.

Міська міліція також озброєна і в доброму стані духу. Крім того, кожний у місті, хто боїться щось втратити, є цілковито за збереження порядку та спокою, і він також не відхилиться від підтримки уряду, якщо дійсно дійде до серйозного конфлікту, чого не дай боже...".