Португальський мореплавець Васко ДА ГАМА висадився в Калікуті (Кожикоде) на західному узбережжі Індії, відкривши морський шлях в Індію. Експедиція була споряджена в 1497 році, щоб випередити іспанців, які вже встигла першими добратися до Америки. Король МАНУЕЛ I призначив керівником експедиції нічим раніше не примітного молодого придворного Васко да Гаму.

Обігнувши Африку, Гама у квітні став на якір біля Малінди, де місцевий шейх дав йому надійного лоцмана Ахмеда ІБН МАДЖИДА, що повинен був провести португальців до берегів Індії. Беріг Індії показався 17 травня, а ввечері 20 травня португальські судна стали на рейді Калікута. Ранком флотилію відвідали чиновники саморина - місцевого правителя. Гама відправив з ними на берег злочинця, який трохи знав арабську мову.

Його відвели до двох арабів, першим питанням яких було: «Який диявол приніс тебе сюди?» Посланець відповів, що португальці прибули шукати християн і пряності.

Один з арабів проводив посланця назад, поздоровив Васко да Гаму із прибуттям і закінчив словами: «Дякуйте Богу, що він привів вас у таку багату країну». На березі Гамора особисто вручив саморину листа від короля, але після був затриманий разом зі свитою. Їх випустили через день, коли португальці вивантажили на берег частину привезеного товару.

Більше двох місяців португальці пробули в Калікуті, але мусульмани не хотіли мати з ними справ, індійці були бідні, та і якість доставлених товарів, що годилась для торгівлі лише з африканськими племенами, виявилося низькою. А золота і дорогих подарунків для підкупу місцевої влади недосвідчений Васко да Гама із собою захопити не здогадався.

Купуючи різні пряності — усього потроху, Гама вирішив вертатися на батьківщину. Але саморин зажадав великий митний збір, а поки що наказав затримати куплене на складах. Цікаві городяни як і раніше припливали на човнах до кораблів, а Гама дуже люб'язно їх приймав.

Одного разу, довідавшись, що серед гостей є знатні особи, він заарештував їх і пригрозив стратити, якщо йому не видадуть португальців, затриманих на березі і не повернуть арештований товар. Люди повернулися, але із пряностями вийшла затримка. Тоді Гама, відпустивши частину заручників, з іншими повернувся в Лісабон.