1953 | 06 | ЧЕРВЕНЬ | 19 червня 1953 року. У в'язниці Синг-Синг на електричному стільці страчені за обвинуваченням у шпигунстві У в'язниці Синг-Синг на електричному стільці страчені за обвинуваченням у шпигунстві чоловік і жінка Етель і Юліус РОЗЕНБЕРГИ.

Суд над інженером-фізиком Юліусом Розенбергом і його дружиною почався в 6 березня 1951 року, 29 березня суд присяжних визнав їх винними, а 5 квітня був оголошений вирок: страта на електричному стільці.

Суддя Ірвінг КАУФМАН заявив: "Думка про те, що громадянин нашої країни сприяє знищенню Сполучених Штатів самою руйнівною зброєю, відомою людині, настільки шокує, що я не знаходжу слів, щоб описати цей дивовижний злочин".

Адвокатами в різні судові інстанції було подано 26 апеляцій, але це тільки дозволило відтягнути застосування вироку.

Всесвітня кампанія із закликом скасувати смертний вирок також не принесла успіху. Із проханнями про помилування до президента ТРУМЕНА зверталися президент Франції ДЕ ГОЛЛЬ, письменник Томас МАНН, Альберт ЕЙНШТЕЙН і інші світові знаменитості. Але всі клопотання були залишені без уваги. Трумен фактично повторив слова судді Кауфмана, заявивши:

"Злочин, у якому Розенберги були визнані винними, набагато жахливіші за вбивства. Це злісне зрадництво цілих націй, що могло спричинити смерть багатьох безневинних громадян".

Справедливість "перемогла" - і замість багатьох загинули тільки двоє. Строк страти був призначений на 18 червня 1953 року, але доля подарувала Розенбергам коротеньку відстрочку, коли відомий американський юрист Файк ФАРМЕР, використавши юридичний казус, домігся припинення виконання вироку. Екстрене засідання Верховного суду США 19 червня визнало вирок законним. Страта повинна була відбутися негайно, але адвокати поспішили в Білий дім, щоб використати останній шанс - передати президентові прохання про помилування.

Як правило, такі справи не вирішувалися швидко, а поки не було рішення, страту не могла відбутися. Але в той день канцелярія Ейзенхауера спрацювала як годинник - рівно за годину все було вирішено й отримана негативна резолюція.

Останні хвилини чоловік і жінка провели разом. Вони могли ще врятуватися, визнавши свою провину. Для цього в кімнату, де вони очікували страти, був принесений телефон - пряма лінія зв'язку з Мін'юстом. Юліус Розенберг презирливо подивився на апарат: "Людське достоїнство не продається". В 20 годин 6 хвилин він був страчений першим, а ще через шість хвилин 1900 вольтів прошили тіло Етель.