1938 | 07 | ЛИПЕНЬ | 18 липня 1938 року. Народився Пол ВЕРХУВЕН. Пол ВЕРХУВЕН
/Paul VERHOEVEN/,
(1938),
голландський кінорежисер ("Робокоп", "Згадати все", "Основний інстинкт").

Закінчивши Лейденський університет зі ступенем по математиці й фізиці, Верхувен вступив у ряди королівського флоту, де й почалася його кінокар'єра. Спочатку він знімав документальні фільми для флоту, потім для телебачення.

В 1969 році він поставив для голландського телебачення серіал "Флоріс" про середньовічного лицаря, у якому героя зіграв Рутгер ХАУЕР, що знявся потім у більшості фільмів режисера. Після міжнародного успіху ряду художніх фільмів Верхувен переїхав у США. Після виходу фільмів "Робокоп" і "Згадати все" Верхувен висунувся в перші ряди голлівудських майстрів.

У відповідь на докори на наявності великої кількості сцен насильства й сексу в його фільмах режисер відповідає: "Нерозумно вважати, що кіно може провокувати насильство, воно тільки відбиває насильство, що живе в суспільстві... Як режисер, я вважаю, що повинен бути гранично відвертий.

Просто подивіться, як я відображаю секс у своїх фільмах. Це пов'язане з моїм походженням. Голландські художники чотири сторіччя гранично реалістично відображали життя, візьміть, приміром , Босха. Подібних йому сцен ви не знайдете в жодного італійського, французького або англійського художника тієї епохи.

До того ж всі подібні сцени в моїх фільмах засновані на власному досвіді або досвіді моїх друзів. Це дуже особисте. Але зізнаюся - так, я люблю шокувати глядача".