Мухаммед АЛІ
/Кассіус КЛЕЙ/ /Mohammed ALI (Cassius CLAY)/
(1942),
американський боксер, олімпійський чемпіон 1960 року в напівважкій вазі, трикратний чемпіон світу у важкій вазі серед професіоналів.

При народженні він отримав ім'я Кассіус Марселлус Клей. Харизматичний, відвертий спортсмен, названий великим, Мухаммед Алі був одним з найвидатніших боксерів у важкій вазі 1960-х-1970-х років. Спортсмен з надзвичайною швидкістю, хитрістю, чуттям виграв світове звання чемпіона тричі за 15 років. Кассіус Клей під своїм іменем заробив золоту медаль на Олімпійських іграх в Римі 1960 року. Після отримання свого першого звання чемпіона в результаті бою з Сонні Лістоном в 1964, Клей прийняв іслам і змінив ім'я на Мухаммед Алі. Посилаючись на мусульманську віру, Алі ухилився від служби в армії США під час війни з В'єтнамом. Його звання було анульовано, а самого спортсмена засудили на 5 років за ухилення від військових обов'язків. На цей час спортсмену було заборонено займатися боксом. Однак в 1971 році Верховний суд США скасував вирок. Алі довгий час змагався з Джо Фрезером - боксером важкої вагової категорії. Перший поєдинок з ним в 1971 році Алі програв. Зате наступні два - в 1974, 1975 роках Мухаммед виграв.

17 січня 1942 року. Народився Мухаммед АЛІ.

У 1964-му році він став абсолютним чемпіоном світу у важкій вазі і утримував цей титул два роки поспіль. Згодом яскравий афроамериканець п'ять разів ставав володарем звання «Боксер року» (1963, 1972, 1974, 1975, 1978), а також був визнаний «Боксером десятиліття». Деякий час по тому Алі був удостоєний звання «Спортсмен століття». У 1987-му році він був включений в американський Зал слави боксу, а три роки по тому в Міжнародний зал слави боксу. Мухаммед Алі закінчив свою кар'єру на початку 80-х років. У неповні 40 років Мухаммеда Алі вразила хвороба Паркінсона.

Цікаві факти:

На професійному рингу Мухаммед Алі провів 56 боїв, перемігши в 51, в 37 з них нокаутом.

Алі був одружений 4 рази, має 7 дочок і 2 синів.

Лейла Алі, дочка Мухаммеда Алі і його третьої дружини Вероніки Порч Алі, є колишньою абсолютною чемпіонкою світу в середній вазі.

В даний час Мухаммед Алі - відомий громадський і політичний діяч.

Коли в січні 2002 року в голлівудській алеї слави закладали його зірку, Алі зажадав щоб його зірка була вмонтована в стіну, а не в бруківку. Алі сказав: «Я ношу ім'я Пророка, я не дам, щоб на нього наступали люди».

Бій Алі проти Чака Вепнера надихнув Сильвестра Сталоне зняти фільм "Роккі"

Опинявся на обкладинці популярного журналу «Sports Illustrated» 37 разів, більше там був тільки Майкл Джордан.

17 січня 1942 року. Народився Мухаммед АЛІ.