1706 | 01 | СІЧЕНЬ | 17 січня 1706 року. Народився Бенджамін ФРАНКЛІН. Бенджамін ФРАНКЛІН
/Benjamin FRANKLIN/
(1706 - 17.4.1790),
видатний американський державний і громадський діяч, учений, винахідник, просвітитель. Його портрет поміщений на стодоларовій банкноті, тому практично всьому населенню нашої планети знайомий вигляд цієї людини. Йому, молодшому з 10 синів небагатого миловара, довелося самостійно займатися своїм навчанням, а по своїй першій професії він до кінця життя називав себе типографом.

Політика, дипломатія, наука, видавнича діяльність - ось головні області його багатогранної діяльності. Один з батьків-засновників США, що редагував текст Декларації незалежності, провів потім успішні переговори із Францією й Великобританією, що завершили Війну за незалежність.

В 25 років він заснував першу в США публічну бібліотеку, в 1743 - Американське філософське товариство, в 1751 - Пенсильванський університет. Широку популярність знайшли його досвіди з електрикою, коли Франклін побудував перший плоский конденсатор, винайшов громовідвід, довів за допомогою повітряних зміїв електричну природу блискавки.

Саме Франклін увів поняття позитивної й негативної електрики (заряду) і дав їхнє позначення: + і -. В 1789 році його одноголосно обрали іноземним членом Петербурзької АН.