У Ліверпулі на вулиці Matthews Street у колишньому винному льосі відкрилася The Cavern Club («Печера»), що через кілька років змінив образ всієї британської й світової популярної музики.

«The Cavern Club» відкрився в середу 16 січня 1957. Було заявлено, що його політика буде полягати в тому, щоб помістити Ліверпуль на музичну карту країни, як місто, що має кращий джазовий клуб, ну, може, за винятком Лондона. Відкритий Аланом Сітнером , клуб отримав цю назву в честь знаменитого Parisienne Jazz Club «Le Caveau». Найпершим номером в новому клубі був виступ «Merseysippi Jazz Band» і в наступні три роки багато з гучних імен британського джазу грали на цій сцені. Протягом цього періоду клуб став центром тяжіння для джазових ентузіастів. Але через свої невеликі розміри «Печера» не давала помітного прибутку його господареві, незважаючи на виступ відомих імен. У 1959 році Алан Сітнер продав клуб Рею Макфеллу, який продовжував джазові традиції цього закладу, але дні джазу були вже полічені. Поступово джазове звучання клубу стало змінюватися біт-звуками і джаз став гратися тільки по вихідним, поки до середини 1963 не зник зовсім зі сцени «Каверни». Протягом 1960, 1961 і 1962 роки клуб став основним місцем народження звуку Мерсі-біт, який охопив світ Британської музики. В березні 1973 року «The Cavern Club» був закритий. Передбачалося, що це місце знадобиться для будівництва гілки метро. Через деякий час будівля над клубом було знесена, а саме підвальне приміщення було засипано грунтом.

1957 | 01 | СІЧЕНЬ | 16 січня 1957 року. У Ліверпулі на вулиці Matthews Street у колишньому винному льосі відкрилася The Cavern Club

Клуб відомий по всьому світу тим, що тут виступала легендарна група «The Beatles». Роки по тому люди згадували бітлівскі сесії під час ланчу, як найкращі часи «Печери». По поверненню з Гамбурга в грудні 1960 «The Beatles» стали фаворитами клубу. Виснажливі нічні гамбурзькі виступу збагатили їх репертуар, підняли музичну майстерність і виявили відмітнне бітлівське звучання. Саме тут керуючий великого музичного магазину NEMS Брайан Епштейн вперше побачив «The Beatles» 9 листопада 1961 на виступі під час ланчу. Епстайн запропонував їм стати їх менеджером. В травні 1962 контракт був підписаний. Безглузде вбивство Джона Леннона хвилею пройшлося по всьому світу. Але ніде цей удар не був настільки чутливий, як в Ліверпулі. Коли 9 грудня 1980 прийшла ця жахлива новина, багато шанувальників Джона, об'єднані почуттям втрати, стали збиратися на Метью Стріт - це здавалося для них очевидним. Пляшечка з-під пива з одинокою простенькою квіточкою, поставлена на місці колишнього входу в клуб, неймовірно точно відбила стан і біль прийшлих людей.

В квітні 1984 відкрив свої двері новий клуб, побудований Джо Деві. 15000 каменів і цегли початкового клубу були використані при зведенні нового приміщення, щоб побачити модель якомога ближчою до оригіналу. Новий клуб займає 75% тієї площі, на якій розташовувався при відкритті в 1957 році. 4 грудня 1999 Пол Маккартні представив в новому клубі свій альбом «Run Devil Run».

1957 | 01 | СІЧЕНЬ | 16 січня 1957 року. У Ліверпулі на вулиці Matthews Street у колишньому винному льосі відкрилася The Cavern Club