МА БАРКЕР
/урожд. Арізона КЛАРК/ /MA BARKER (Arizona CLARK)/
(8.10.1872 - 1935),
американська злочинниця, що керувала бандою, що складалася із чотирьох її синів і їх підручних. Тільки найближчі кликали її Аррі або Кейт, а всі інші навряд чи вкладали ніжність у похідне від «мамаша, матінка», називаючи її Ма, скоріше вже визнаючи її роль ватажка.

Про її раннє життя відомо не дуже багато, і в різних джерелах найчастіше вказані різні дати тих чи інших подій. Арізона народилася в 1872 році, в селянській католицькій родині і виховувалася в строгих традиціях. 14 вересня 1892 вона вийшла заміж за Джорджа Баркера, з яким переїхала в містечко Маурер, штат Міссурі, і в шлюбі з яким народила чотирьох синів: Германа, Ллойда, Артура і Фреда. В деяких джерелах вказано, що її чоловік був алкоголіком і залишив її з народженням останнього сина, в деяких же - що вона сама пішла від нього. Іноді вказується, що в наступні роки, коли родина багато переїжджала, Баркер займалася проституцією, шахрайством і крадіжкою; з іншого боку, є відомості і про те, що вона намагалася дати гідну освіту і виховання своїм дітям, а також всіма способами захистити їх від потрапляння до в'язниці (старший син Герман вперше був заарештований ще в 1910 році). У 1915 році, проте, коли сім'я переїхала в Теслу, штат Оклахома, молоді Баркери остаточно встали на шлях криміналу.

1935 | 01 | СІЧЕНЬ | 16 січня 1935 року. Померла МА БАРКЕР.

Банда «Кривавих Баркерів» наводила в 20-30-х рр. жах на Середньому Заході від Міннесоти до Техасу. Її спеціалізацією були викрадення й пограбування. Всі члени родини загинули насильницькою смертю. Сама мамаша і її молодший син Фред (1902 - 1935) були вбиті на одному з курортів Флориди під час перестрілки з агентами ФБР; Артур (1899 - 1939) був убитий під час спроби бігти з в'язниці Алькатрас; Герман (1894 - 1927), оточений поліцією Канзаса, покінчив із собою; Ллойд (1896 - 1949) провів 25 років у в'язниці Лівенуорт і був убитий дружиною після свого звільнення.

Те, що «мамочка Баркер» була в курсі злочинів, які відбувалися її синами, і, можливо, навіть якось допомагала їм, не підлягає сумніву, але її керівництво всіма операціями банди нині більшістю фахівців з кримінальної історії США вважається міфом. Відомий грабіжник банків Харві Бейлі, який добре знав Баркерів, у своїй автобіографії писав, зокрема, що Мамочка Баркер «не здатна придумати нормальний сніданок», не кажучи вже про планування злочинів. Багатьма висловлювалося припущення, що історія про «страшну злочинницю» була навмисне «розкручена» Едгаром Гувером (директором ФРБ), який тим самим хотів виправдати незаплановане вбивство агентами ФБР літньої жінки.

16 січня 1935 року. Померла МА БАРКЕР.