1952 | 07 | ЛИПЕНЬ | 16 липня 1952 року. Народився Стюарт КОПЛЕНД. Стюарт КОПЛЕНД
(1952),
американський рок-ударник.

Син агента ЦРУ народився в Єгипті, дитинство і юність провів на Близькому Сході, учився в коледжі в Каліфорнії, а в 1975 році переїхав в Англію.

Там він приєднався до англійської групи Curved Aіr, що грала прогресивний рок. Із солісткою групи Сонею ХРІСТІНА вони одружилися, але потім розвелися.

В 1977 році Копленд разом зі СТІНГОМ і гітаристом Генрі ПАДОВАНІ створили групу The Polіce, у якій Падовані незабаром замінив Енді САММЕРС. Група відразу ж домоглася успіху, незважаючи на те, що всі три музиканти сполучили роботу в групі з іншими проектами.

Так, Копленд записувався з Пітером ГАБРІЕЛЕМ, випустив сольний альбом під ім'ям Кларка Кента, написав музику до фільму Френсиса Форда КОППОЛИ "Бійцівська рибка". Після запису найвідомішого альбому групи Synchronіcіty в 1983 році й із тріумфом проведеного світового турне The Polіce розпалася.

Наступні заняття Копленда були надзвичайно різноманітні: він записав альбом разом з африканськими музикантами, написав музику до фільмів Олівера СТОУНА "Уолл-Стріт" і Talk Radіo, потім створив рок-групу Anіmal Logіc разом із джазовим басовиком Стенлі КЛАРКОМ і співачкою Деборою ХОЛЛАНД, випустив з ними два альбоми. Після цього він написав балет "Король Лір" і дві опери.