Томас МЕЛОРІ
/Thomas MALORY/
(прибл.1410 - 1471),
англійський автор лицарської хроніки «Смерть Артура», сер.
Автор найромантичнішої книги про легенди короля Артура й лицарів Круглого стола сам був явно не зразком для наслідування. Дивно, що він так довго прожив. Про нього не так багато відомостей, а якби не була написана книга, то навряд чи б ми взагалі знали це ім'я. Він писав її, перебуваючи у в'язниці за обвинуваченням відразу в декількох злочинах і провинах, і вже незадовго до смерті вручив рукопис англійському першодрукареві Вільямові КЕКСТОНУ, що надрукував книгу в 1485 році.
Відомо, що його військова служба почалася не пізніше 1430 року, в 1443 він уперше був обвинувачений у розбійному нападі, приблизно в той же час зведений у лицарське достоїнство, а потім і вибраний членом парламенту від Уорікширу. На цьому благопристойний період життя Мелорі завершується.
На початку 1450 року він організує засідку на герцога БЕКІНГЕМА (іншого) з метою його вбивства, але витівка не вдається. Видимо, невдача так подіяла на нього, що в травні він гвалтує дружину сусіда-землевласника, через тиждень грабує іншу сусідку, у серпні знову гвалтує свою першу жертву, відбирає в неї майно чоловіка загальною вартістю 40 фунтів, у вересні краде 20 шилінгів ще в одного сусіда. Рік по тому грабежі сусідів тривають: за цей час він забрав собі 7 корів, 2 телят, візок і 335 овець, усього на суму 30 фунтів.
У липні 1451 Мелорі нарешті арештований, посаджений у в'язницю, але тікає й два тижні потому уривається з друзями в цистеріанський монастир, де зламав абатові два ребра й повністю розграбував обитель, ображаючи при цьому ченців фізично й словесно. Після другого арешту за ним до суду стежать особливо уважно. Мелорі визнає всі свої злочини, крім грабунку монастиря. Вирок - довічне ув'язнення. Не допоможе навіть дароване в 1455 році прощення, а в 1468 його спеціально виключать зі списку прощених.
Він помре в знаменитій Ньюгейтській в'язниці й буде похований поруч із нею. Його прізвище має старофранцузьке походження й означає людину з лиховісною ознакою, нещасною долею.