Сергій Корольов
(12.01.1907 – 14.01.1966),
радянський вчений у галузі ракетобудування та космонавтики, конструктор.

Сергій Павлович Корольов народився в ніч на 30 грудня 1906 року (12 січня 1907 року за новим стилем) в Житомирі. У 1930 році Корольов закінчив МВТУ і почав працювати в Центральному аеродинамічному інституті, а в 1933 році перейшов у щойно організований Реактивний НДІ. Там він став керівником відділу ракетних літальних апаратів. Ще до війни Корольов створив ефективно працював ракетний двигун. Однак наприкінці тридцятих років він був заарештований і зміг відновити роботу тільки після Другої Світової війни. З 1946 року Сергій Павлович був головним конструктором зі створення комплексів автоматично керованих балістичних ракет дальньої дії в НДІ реактивного озброєння. Під його керівництвом були створені перші балістичні та геофізичні ракети. 4 жовтня 1957 сконструйована ним ракета вивела на орбіту перший штучний супутник Землі. З цього дня і почалася ера практичної космонавтики. Передчасна смерть у розквіті творчих сил завадила Корольову здійснити все задумане... Помер Сергій Павлович Корольов 14 січня 1966 в Москві.

12 січня 1907 року. Народився Сергій Корольов, конструктор, вчений у галузі ракетобудування.

12 квітня 1961 Корольов разом зі своїм колективом здійснив успішний запуск космічного корабля «Восток-1» з космонавтом Юрієм Гагаріним на борту. З цього польоту почалася ера пілотованої космонавтики. Аналогічний політ в США було здійснено більше року по тому. Під керівництвом Корольова були створені три покоління космічних кораблів: «Восток», «Восход» і «Союз», на яких вперше в історії були виконані космічні польоти людини і здійснений вихід людини у відкритий космос. Ракетно-космічні системи, розроблені під керівництвом Корольова, дозволили вперше здійснити запуски штучних супутників не тільки Землі, але й Сонця, а також польоти автоматичних міжпланетних станцій до Місяця, Венери, Марсу.

Цитати С. Корольова:

«Хто хоче працювати - шукає засоби, хто не хоче – причини».

«Порядок звільняє думку».

«Критикуєш чуже, пропонуй своє. Пропонуючи – роби».

«Ракета під водою - це абсурд. Але саме тому я візьмуся зробити це».

«Можна зробити швидко, але погано, а можна - повільно, але добре. Через деякий час всі забудуть, що було швидко, але будуть пам'ятати, що було погано. І навпаки».

«Те, що здавалося нездійсненним протягом століть, що вчора було лише зухвалою мрією, сьогодні стає реальним завданням, а завтра – звершенням».

«Немає перешкод людській думці».

«Людина, яка вірить у казку, одного разу в неї потрапляє, тому що у неї є серце».

1907 | 01 | СІЧЕНЬ | 12 січня 1907 року. Народився Сергій Корольов, конструктор, вчений у галузі ракетобудування.