Олександр ГАМІЛЬТОН
/Alexander HAMILTON/
(1757 - 12.7.1804),
секретар Джорджа ВАШИНГТОНА під час Війни за незалежність, перший міністр фінансів США. Помер наступного дня після дуелі зі своїм політичним ворогом Аароном БЕРРОМ, віце-президентом США при Томасі ДЖЕФФЕРСОНІ.

Гамільтон народився 11 січня 1757 року в Чарльзтауні. Він був незаконнонародженим сином Джеймса Гамільтона, шотландця за походженням і Рахіль Фосетт Лайон, дочки французького лікаря гугенота. Коли його мати померла в 1768 році, він у віці 13 років почав працювати клерком в торговій фірмі в Санта-Крузі. У 1772 році він відправився в Америку в "Тринадцять Колоній". Там, після кількох місяців навчання в академії в Нью-Джерсі, він вступив в Королівський коледж (нині Колумбійський університет) у Нью-Йорку. У 1776 р він залишив коледж так і не закінчивши його. Він публічно підтримав "Бостонське чаювання", в якому Бостонські колоністи знищили вантаж чаю в знак протесту проти англійського чайного податку. В березні 1776, Гамільтон був покликаний в армію в якості капітана артилерії. Він проявив помітну хоробрість в битві при Трентоні і був помічений Джорджем Вашингтоном. В лютому 1777 Вашингтон запропонував йому стати його ад'ютантом у званні підполковника. За чотири роки служби у Вашингтона, він дослужився до генерала і став його довіреною особою.

З метою досягнення багатства та збільшення впливу, Гамільтон одружився на Елізабет, дочці генерала Філіпа Шуйлера, глави одного з найвідоміших сімейств в Нью-Йорку. Політична ворожнеча Гамільтона з віце-президентом Джефферсона, Аароном Берром, призвела до їх дуелі на пістолетах. 11 липня 1804 у відокремленому місці поблизу Нью-Йорка, прямо на березі Гудзона, зустрілися полковник Берр і Гамільтон. Зустрілися для вирішального і остаточного з'ясування відносин за допомогою пістолетів. Думається, у всій світовій історії дуелей не було сутички настільки високопоставлених суперників. Після того, як прозвучала команда, Берр підняв пістолет, але Гамільтон навмисно зволікав. Потім, коли прочитали його передсмертну записку, з'ясувалося, що повільність ця не була випадковою. «Мої релігійні і моральні принципи, - писав міністр, - рішуче проти практики дуелей. Вимушене пролиття крові людської істоти в приватному поєдинку, забороненому законом, заподіє мені біль... Якщо Господу буде завгодно надати мені таку можливість, я вистрілю в сторону перший раз і, думаю, навіть другий». Але він так і не натиснув на курок. Жодного разу. Після першого ж пострілу Берра Гамільтон впав. Наступного дня його не стало. Він був похований на цвинтарі при церкви Трійці в Манхеттені, Нью-Йорк.

1757 | 01 | СІЧЕНЬ | 11 січня 1757 року. Народився Олександр ГАМІЛЬТОН.

Олександр Гамільтон був американським політиком і політологом. Він був першим секретарем Департаменту казначейства США або міністром фінансів, одним із «батьків-засновників», економістом і політичним філософом. Гамільтон відомий як герой американської революції, перший міністр фінансів молодої американської держави, архітектор його монетної системи, непримиренний противник рабства. Він був Начальником штабу і секретарем у генерала Джорджа Вашингтона під час Американської революції, був одним з керівників націоналістичних сил, які виступали за нову Конституцію.

Цитати О.Гамільтона:

«Людину можна швидше назвати думаючою, ніж розумною істотою».

«Врівноважена людина - той, хто не втрачає спокою, навіть здійснивши одну і ту ж помилку двічі».

«Справжній характер завжди корисний, самовдоволена пихатість завжди марна».

11 січня 1757 року. Народився Олександр ГАМІЛЬТОН.