Алан Бадоєв
(10.01.1981 - ),
український режисер і кліпмейкер.

Алан Казбекович Бадоєв народився 10 січня 1981року, в Беслані (Північна Осетія). Дитинство і юність провів у Горлівці Донецької області. Живе та працює в Києві. Закінчив Київський інститут кіно і телебачення Київського національного університету культури і мистецтв. На першому курсі інституту почав знімати документальні фільми. Пізніше створив документальний цикл «Життя дубль два». В березні 2007-го випущений в прокат перший повнометражний ігровий фільм Бадоєва «AngeLove» (ще відомий як «OrangeLove» і «Помаранчева любов») з Олексієм Чадовим і Ольгою Макєєвою в головних ролях. За останній час зняв близько 150 відеокліпів.

10 січня 1981 року. Народився Алан Бадоєв, український режисер і кліпмейкер

Найбільше Алан Бадоєв відомий як кліпмейкер. Працював з Андрієм Данилко, Софією Ротару, групою «ВІА Гра», «Нічними снайперами», «Hi Fi», Валерієм Меладзе, Авраамом Руссо, Іриною Білик, Ані Лорак, Наталією Могилевською, Гайтаною, Віталієм Козловським, Сергієм Лазарєвим, Анжелікою Агурбаш, Валерією та іншими українськими і російськими зірками естради. Зараз режисер активно співпрацює з російським музичним продюсером Максом Фадєєвим.

Нагороди:

Короткометражні фільми «Колос і стерня», «Слід 2000», «П'ять хвилин або Легенди убитого часу» були удостоєні спеціального призу за кращу режисерську роботу і пошуки аудіовізуальної мови на Міжнародному студентському кінофестивалі «Фаст Фест Уікенд».

У 2002-му Алан Бадоєв за написаний сценарій до фільму «Ангели живуть навпроти» нагороджений орденом Пресвятої Богородиці Покрови за внесок у розвиток мистецтва в Україні і відображення гостросоціальних проблем високохудожньою мовою.

В лютому 2008-го в рамках премії «Вибір EGO 2007. Люди року» (проект журналу «EGO») Алан Бадоєв названий «Кращим режисером року».

Одна з недавніх робіт кліпмейкера - відео на пісню Алли Пугачової «Приглашаю на закат» - на церемонії вручення російської музичної премії «Звукова доріжка – 2008» перемогла в номінації «Кращий кліп».

На Каннському фестивалі, де «Оранджлав» йшла поза конкурсом, європейські критики назвали її першим справжнім фільмом нового українського кінематографа.

1981 | 01 | СІЧЕНЬ | 10 січня 1981 року. Народився Алан Бадоєв, український режисер і кліпмейкер