Семюел Кольт
/ Samuel Colt /

(19.07.1814 – 10.01.1862 ),
американський зброяр, промисловець, винахідник револьвера свого імені.

Семюел Кольт народився 19 липня 1814 року в містечку Хартфорд, в родині власника текстильної фабрики Крістофера Кольта. Коли хлопчикові виповнилося чотири роки, хтось із родичів подарував йому на день народження бронзовий іграшковий пістолет. Це і визначило його подальшу долю. Хлопчик вже на другий день поцупив у батька пачку пороху і почав експериментувати. Неважко здогадатися, чим це закінчилося. У будинку просто прогримів маленький вибух. Слава богу, обійшлося без травм, сильного переляку і пожежі. Однак це не відбило у маленького Семмі охоту займатися машинами, механізмами і ... пістолетами! В шістнадцятирічному віці, працюючи матросом, Семюел звернув увагу на те, що після повороту рульового колеса одна з його рукояток потрапляє в захватну муфту і штурвал фіксується. Використавши аналогічний механізм при розробці стрілецької зброї, він створив перший револьвер, в якому при зведенні курка відбувався автоматичний поворот барабана і фіксація його в положенні для пострілу. Опис цієї конструкції складає зміст патенту, виданого Кольту 25 лютого 1836.

Щоб заробити гроші на виготовлення дослідних зразків револьвера, екстравагантний винахідник під ім'ям «доктор Кольт» роз'їжджав по країні, даючи вистави з «звеселяючим газом» (закисом азоту). У 1835 році Кольт побував в Європі і отримав англійський і французький патенти на свій винахід. Помер Кольт в Хартфорді 10 січня 1862 в рідному Хартфорді.

10 січня 1862 року. Помер Семюел Кольт, американський зброяр, промисловець, винахідник револьвера свого імені.

Під час американсько-мексиканської війни 1846-1848 років «кольти» знадобилися техаським рейнджерам, і Кольт отримав перше державне замовлення на виготовлення 1000 револьверів. Не маючи власного збройового заводу, він уклав контракт з І.Уітні, сином винахідника бавовноочисної машини, а коли термін контракту закінчився, відкрив збройну майстерню в Хартфорді, де став випускати нові модифікації револьвера. У 1852 році він отримав замовлення на револьвер для морських офіцерів. Здобувши фінансову незалежність, Кольт в тому ж році купив «Південні луки» - пустище поблизу Хартфорда, яке щовесни йшло під воду, звів там дамби і в 1855 році побудував великий збройний завод, де і до наших днів розташовується «Кольт компанія». На своєму підприємстві він ввів прогресивні заходи соціального захисту працівників: побудував зручні будинки, рекреаційний центр, прагнув звести до мінімуму ручну працю, використовуючи різні механізми. За час Громадянської війни компанія Кольта поставила урядовим військам сотні тисяч одиниць стрілецької зброї.

Цікаві факти:

1.В час Громадянської війни в США Кольт постачав зброєю і північні і південні штати.

2. Крім збройної справи, Кольт займався удосконаленням телеграфу разом з відомим Семюелем Морзе.

3. Револьвери виробництва Кольта славилися довговічністю - могли служити в середньому до 60 років. Багато примірники у відмінному стані збереглися до наших днів. Деякі приватні фірми виробляють їх копії на замовлення.

4. Багато заводів компанії, побудовані в минулому столітті, функціонують і в наші дні - на них за весь час існування підприємства було випущено більше 30 млн одиниць зброї. Кольт був одним з перших, хто впровадив конвеєр і уніфікацію деталей. Пізніше він став випускати дорогу ексклюзивну зброю, яка потрапила в колекції російських імператорів: Миколи I, Олександра II і ін.

5. Семюел Кольт мав звання полковника, хоча в армії не служив ні дня - високий статус він отримав, вже будучи мільйонером, від губернатора штату Коннектикут в знак подяки за підтримку на виборах.

6. Кольт був першим, хто став застосовувати помпову схему перезарядки рушниці.

1862 | 01 | СІЧЕНЬ | 10 січня 1862 року. Помер Семюел Кольт, американський зброяр, промисловець, винахідник револьвера свого імені.